PL EN DE AR RU
SIEDZIBA GŁÓWNA:

Moric Drzwi
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice

tel. 32 451 36 67
SZYBKI KONTAKT
W czym możemy pomóc?

Drewno, stal, a może włókno szklane?

Drzwi, zwłaszcza wejściowe, muszą się charakteryzować całą gamą cech – wytrzymałością, solidną konstrukcją, opornością na czynniki zewnętrzne. Ze względu na ciągły napór wiatru, deszczu i śniegu niezbędne jest ich szczelne zamocowanie. Drzwi zewnętrzne stanowią również wizytówkę domu dlatego warto zastanowić się nad materiałem, z którego powinny być wykonane. Do wyboru jest kilka materiałów, jednak w niniejszym wpisie skupimy się na wybranych trzech: drewnie, stali oraz włóknie szklanym.

Klasyczna elegancja drewnianych drzwi

Zarówno drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne charakteryzują się pewną unikalną cechą – są w stanie dyskretnie upiększyć przestrzeń wokoło. Odpowiednio dobrane do wystroju oraz elewacji, solidne bądź przeszkolone, skutecznie podkreślają unikalny styl i gust domowników.

Drzwi drewniane – estetyka i bezpieczeństwo

Bez względu na to czy budujemy dom czy remontujemy mieszkanie, proces ten wiąże się nie tylko z ogromnymi kosztami, ale również niemałym stresem. Każda decyzja dotycząca doboru elementów i materiałów jest niezwykle ważna, a jej konsekwencje odczuwa się jeszcze przez długie lata. Z tego powodu, już na wczesnym etapie warto postawić na najlepszą jakość – nie tylko materiałów budowlanych i wykończeniowych, ale również mebli, okien oraz drzwi. Jeśli zaś o drzwiach mowa, żadne są w stanie konkurować z eleganckimi i solidnymi drzwiami drewnianymi.

Zalety drzwi drewnianych

Drewno jest przez nas wykorzystywane od tysiącleci. Stanowi jeden z głównych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, służy do tworzenia mebli, ozdób oraz różnorakich akcesoriów. Ze względu na liczne zalety, z drewna tworzy się jeden z najważniejszych elementów w każdym domu – drzwi.

Przylgowe czy bezprzylgowe? cz. 2

Różnice między drzwiami przylgowymi, a bezprzylgowymi są niewielkie i wynikają przede wszystkim z nieco innej konstrukcji. Faktem jest jednak, że posiadają nieco inne właściwości, o czym powinny wiedzieć wszystkie osoby zainteresowane ich kupnem.

Przylgowe czy bezprzylgowe? część 1

Nowoczesna technologia oferuje nam nowoczesne rozwiązania, a jednym z nich są drzwi bezprzylgowe. Czym różnią się od tradycyjnych i w jakiej sytuacji stanowią lepszy wybór? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo poniżej.

Bezprzylgowe drzwi Moric

Drzwi bezprzylgowe to pojęcie tajemnicze dla wielu osób, rozpoczynających poszukiwania drzwi. Dlaczego warto zwrócić uwagę na takie wykończenie drzwi i w czym jest ono lepsze od tradycyjnych drzwi z przylgą?

Najnowsze trendy w stylistyce drzwi

Drzwi to nie tylko istotny element wyposażenia każdego mieszkania, ale i ważny komponent dekoracyjny. Dlatego oprócz funkcjonalności, powinny być także atrakcyjne wizualnie. Ten czynnik, jak wiadomo, determinuje powszechnie panująca moda, która nieustannie zmienia się na przestrzeni lat. Jak zatem wyglądają nowoczesne drzwi, cieszące się największą popularnością?

Drzwi do mieszkania w stylu skandynawskim

Mieszkania wykończone w stylu skandynawskich powinny charakteryzować się przynajmniej trzeba cechami – nie może w nich zabraknąć akcentów naturalnych, wysokiej jakości wykonania oraz naturalnego światła. Powyższe czynniki powinny być przemycane na każdym możliwym elemencie, tworzącym całą aranżację. Nie mogą zatem ominąć drzwi.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Wybór drzwi wewnętrznych ma wpływ nie tylko na stronę wizualną pomieszczenia. Od zakupu konkretnego modelu zależeć będzie również komfort mieszkania. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, należy ją dokładnie przemyśleć i wybrać rodzaj drzwi, który nie tylko wkomponuje się do całej aranżacji, ale również przysłuży się domownikom.

12
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Akceptuję  |   Ukryj